Българският език
Език свещен на моите деди,
език на мъки, стонове вековни,
език на тая, дето ни роди
за радост не - за ядове отровни.

Иван Вазов



Езикът, на който съм проплакала,
езикът, на който се усмихва мама,
езикът, на който на гъдулката
в унес и с радост свиреше дядо.

Езикът, на който сричах първите думи,
езикът, на който обичах и влюбвах се,
езикът, на който научих децата си -
той ври и сега и кипи във кръвта ми!

Езикът български, запазил гордостта ни,
езикът на който пеят птиците и още
повтарят старите песни родните Балкани
и реките с него към морето се гонят.

Езикът български днес звучи тревожно,
свои, които се наричат, които дори
не могат да обичат, без свян безбожно
нахлуват в светинята като да превземат
божи храм...

И малко е да го "обриша от калта", когато
чужди сме във своята държава, когато
парите - те са чест и слава, блясъкът им когато
"чистий блясък" заслепява на родното ни слово!

Език свещен на моите деди,
как хулниците твои да накажа!?
РЕКЛАМИРАЙ ПРОИЗВЕДЕНИЕТО
  КОМЕНТАРИ  (0)
Не са позволени коментари на Анонимни!
РЕГИСТРИРАЙ СЕ

ВХОД В САЙТА