Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/smart/header.php:19) in /home/hulite/www/smart/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/smart/header.php:19) in /home/hulite/www/smart/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/smart/header.php:19) in /home/hulite/www/smart/modules/Forums/includes/page_header.php on line 460

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/smart/header.php:19) in /home/hulite/www/smart/modules/Forums/includes/page_header.php on line 462

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/smart/header.php:19) in /home/hulite/www/smart/modules/Forums/includes/page_header.php on line 463
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс за смешна поезия и проза
  Конкурс за смешна поезия и проза
стр. назад  1, 2, 3  напред
Markoni55 » 26 Мар 2023 23:36:12
Тази вечер в 24 часа ще приключи приема на нови произведения
Благодаря на всички участници за куража да погледнат на себе си и света около нас с ирония и искрен смях.
Надявам се до сряда да получа резултатите от членовете на журито и в четвъртък да обявим десетте номинации в двете категории.
Крайните резултати и награждаването - на 01.04.2023 година във Варна в галерия "Арт Маркони"
За тези, които за пръв път ще посетят това култово място - ориентир е ж.п. гара Варна.
Втори ориентир х-л"Роял" или кафене "Буров" / те са в една и съща сграда и през един номер до галерията.
Трети ориентир р-т "Стария чинар" срещу Адмиралтийството.
Ако и това не помогне - звънете 0888263324
Маркони

Носете си чувството за хумор и усмивките!


Laughing
Markoni55 » 29 Мар 2023 22:42:56
Номинации "Очи към себе си" 2023
Скъпи приятели, както ви обещахме – публикувам номинациите в двете категории до десето място. Подредени са по азбучен ред, не по броя събрани точки. Крайното класиране и победителите ще обявим в събота – 01.04.2023 г. в галерия „Арт Маркони”, Варна
От името на организаторите и журито, благодаря на всички, които се включиха в осемнадесетото издание на любимия ни конкурс „Очи към себе си”. Както сами сте забелязали активността тази година беше отново висока, не само като брой участници, но и като нови участници. И това което много ме радва - хубави, смислени и поднесени с чувство за хумор коментари. Имаше моменти, когато се връщах в онези прекрасни години, в които под едно стихотворение следваше върволица от стихотворни коментари. Дори с няколко такива в две поредни издания си направихме драматизации, които любимият ни приятел, Кирил Аспарухов /Светлина на духа му!/, засне и излъчи в телевизионен вариант.
По повод празника на театъра попаднах на една интересна мисъл, която ме разтърси- цитирам част от нея:
„Ще се научите да играете, докато светът се сгромолясва, защото някой е избрал вас, седнал е в салона и вие сте единствената му надежда да забрави за кратко себе си. "
Това е написано за актьорите, но бих го отнесла към всеки творец, който трябва да изцеди от себе си и последната капчица талант, защото неговата картина, песен, стих, танц....може да са единствената надежда някому, за да забрави за малко себе си и да има сили да преживее и този ден!
Нашият конкурс има точно такава мисия – да се самоизмъкнем от унинието и да подарим и на другите ведрост, настроение и безценен смях! Благодаря ви от сърце! Ще се радвам да ви прегърна в събота!
Маркони

Номинации:

Поезия

Вечният грозник (milchoglavo)
Вълни и зарчета звънят (pastirka)
Грамотността си защитих (ringo)
Златни ябълки (zinka)
Льобофта дебне отвсякъде (alipieva)
Одичка за тротинетката (pc_indi)
Подарък (rajsun)
Случки с внучки (mig)
Улицата, която води към тебе (Mia2442)
Финландска сауна с китайска брава (divkozel)

Проза

Двадесет и четири часа от живота на една блондинка (mig)
Диетата „Прав не се брои“ (Mia2442)
Дух (melange)
Лятната отпуска (kauboec)
Моята нетрадиционна реакция (Bisera)
Нещо на устната (regulus)
Песнопойка (apostolicia)
Първият ми принос към обединена Европа (divkozel)
Телефон все ни свързва, телефон ни дели (IvanIvanich)
Чайчето (Bukvist)
pc_indi » 30 Мар 2023 16:40:24

Чудесни новини! Купона наближава! Smile
Наистина много радваща активност, много добри произведения и нови автори...Нека, нека ни има, чуден свят е сайтът..Ваня добре напомни за времето, когато пишехме дълги и много коментари...толкова смях, толкова всякакви чувства, толкова живот и приятелства безценни... Дай Боже един красив Ренесанс да има! Защото наистина си струва! Аязмо за Нова Българска художествена литература е този сайт. Има и падащи, и сухи листа, и камъчета, и пясък, но сълзИ и чиста, самородна Поезия и Литература.
А Маркони е определено кардиологът, рехабилитаторът и арт модераторът на този ни свят сайт, организирайки неуморно незабравими приятелски среши и мигове за споделяне. Жива и здрава, и все такава бъди, Ванче! Kiss

Снощи късно видях номинациите, гледам, че и тротинетката е в десетката..Благодаря и голяма радост е за мен!.А как се спи после с номинирана тротинетка?! Smile )) И й викам : Ей, номинирана си, не ми се подпирай на стената, ами ме карай на Варна! А тя...двигател нямала, батерията щяла да й падне, калника съм й била счупила и непоправила, номер нямала...Айде моля ви се.. Оправдания щедри, оправдания само.. Confused
Та, влак ще гоня... И питам тук: Ако и други ще пътуват от София, пишете тук как и що, евентуално да пътуваме заедно. Smile
Markoni55 » 30 Мар 2023 17:06:36
Благодаря за милите думи Инди!
Чух се Райсън, ако е живот и здраве, също смята да идва и да пътува с влак. Можеш да му звъннеш и да се уговорите. Поне ще си рецитирате до Варна, а като го знам какъв е сладкодумец, предполагам че пътуването ще е невероятен рецитал Laughing Винаги ме топлят неговите думи: Ще участвам, Ваня, искам да съм при хората!" Събирач е този сайт.
До събота!
alipieva » 30 Мар 2023 19:01:54
Аз, само да поДпитам!
А, кръчма, нещо ресторант? Ех, минало незабравимо! Shocked
Markoni55 » 30 Мар 2023 19:17:07
Re: Аз, само да поДпитам!
alipieva написа:
А, кръчма, нещо ресторант? Ех, минало незабравимо! Shocked

По принцип ходим тук наблизо в "Златната овца", но поради изборите няма да ни сервират алкохол...
И виждам че нагласата е да си направим купона в галерията.
Ако някой много прегладнее - "Гюрлата" е наблизо! Ще пратим някой за една тенджера кебапчета...Сега са пости - ще караме на духовна храна. Пък всеки ако иска може да спретне по една баница!
Краси ще свири и ще пее. О, една специална изненада за теб - Райчо ще дойде! За такова посвещение, като твоето...нямаше начин да не дойде!!! Laughing Laughing Laughing Та ще си от облагодетелстваните, дето се вика - сънища наяве!!!! Laughing
Mia2442 » 30 Мар 2023 20:06:41
:)
Браво на всички участници - което сме сътворили, ще остане да се смеят и поколенията -колко готини сме били, нали! Честито на всички номинирани - наградите са за пръв сред равни.

И пак браво и благодаря на Ваня, Женя -спонсора на конкурса, на админите и всички, които правят това пространство да съществува. Присъединявам се към мнението на Инди - това оживление в Хулите и смеха са безценни.Smile

Обмислям възможноста и да се кача на влака с Инди и Райчо - сигурно ще се натрупа материал за доста разказиWink, но утре съм до късно на работа -ще бъде голямо изпитание да отида за купона и да се върна да гласувам. Обаче купона ще си струва!Smile

Ще направя всичко възможно - дори се надявам във Варна да попеем с Инди -ахаха - само да не ни изгони Ванчето, каквито сме песнопойки. Smile
Ами, доскоро!Smile
Markoni55 » 30 Мар 2023 22:08:08
Мани, не се офланквай!
От сънища спомени няма! Laughing
zinka » 31 Мар 2023 20:16:56

Много се надявах и аз тази година, най-после да имам възможност да стигна до Варна - и то с влак - както едно време си се ходеше - соц класика си е!
Но, нали за една баба внуците са на първо място, когато родителите не са на линия - и... влака до Варна се премести в плана ми пак с една година напред.
От една страна - жалко, но от друга добре - още един стимур да го докарам до догодина - жива и нахилена.
/здравето умишлено го пропускам -относително понятие е/

Дано да оживим сайта и да нямаме поводи веселото или бодро настроение да ни напуска за по-дълго от 3 часа.
Защо три ли?
Защото - така!
Весело да ви е във Варна и благо!
Markoni55 » 31 Мар 2023 20:52:18
Благодаря за хубавите пожелания, Зинка!
И ние всички, които правим възможен този конкурс имаме точно това желание - да оживим сайта. Имаше много моменти тази година, които ме върнаха в милите спомени от началото...От пъвият конкурс, когато излязохме от анонимност. Първи даде тон Големия Плъки - той си беше написал на листче никнейма и го беше залепил на ревера си...Само минути след това всички се престрашиха и го последваха...Плъки вече не е между нас, както и още толкова други приятели. Но Слава на Бог и на Админа, на всички администратори, които доброволно предоставят труда си, за да качват произведенията ни - сайтът го има! Благодарна съм на Женя, защото признавам, понякога и мен ме затискат проблемите и губя ентусиазъм, но тя - никога до сега! Винаги креативна, напориста - брани това наше отроче и го подкрепя. Благодаря на "тежката артилерия", авторите, които станаха знакови за конкурса, и които с участието си вдигат нивото и адреналина, които създават атмосферата и са предизвикателство, което не можеш да отминеш - Алби, Вакрилов, Пастирка, Зинка, Райчо, Миа, Ринго, ДивКозел, Апостолиция, Инди...сигурно пропускам някого, но когато видя, че сте публикували - вече съм спокойна. Конкурсът ще го бъде. Винаги някой трябва да поведе хорото. Прекрасно е, че този път се хванаха и нови танцьори, при това успешно!
До нови срещи приятели! А утре ще бъда щастлива да ви прегърна, в моето уютно естетическо оазисче галерия "Арт Маркони"
pastirka » 01 Апр 2023 10:11:11

Мъчно ми е, докато пиша думичките, с които искам да ви кажа, че аз няма да пътувам и няма да бъде сред вас, приятели... Причините са няколко, но не виждам смисъл да ги изброявам тук.
Получи се! И този път конкурсът ни разцъфтя като пролетно цвете под плахите лъчи на слънцето! И не знам то ли е "виновно", но пробиха замръзналата зимна коричка на дните ни първи стръкове смях – самовглеждащи се закачливо, иронично, пародийно, критично, осмиващо или подканящо ни да продължим този лекокрил творчески полет, следвайки детското хвърчило в душите си.👍 Сигурна съм, че журито е било затруднено – имаше не малко прекрасни творби! Но както Ваня не веднъж е казвала - "Победителите са първи сред равни" и знам, че ние няма да се откажем и ще берем букети от тези пролетни усмивки и догодина! Вярвам в това! И още нещо – довечера ще бъда мислено с вас! Прегръщам ви!💕
Markoni55 » 02 Апр 2023 11:07:28
Резултати от Конкурс за хумористична поезия и проза „Очи към
Резултати от Конкурс за хумористична поезия и проза „Очи към себе си” 2023 г.
Категория „Проза”
Първо място – „Телефон все ни свързва, телефон ни дели” (IvanIvanich) Иван Иванов
Второ място – „Диетата „Прав не се брои“ (Mia2442) Мариана Царкова
Трето Място – „Моята нетрадиционна реакция” (Bisera)Бисера Живодерова
Поощрение - Чайчето (Bukvist) Герман Щърбанов

Отличие на името на Васил Стефанов/Слона/
Лятната отпуска (kauboec) Калин Василев

Категория „Поезия”


Първо място - „Одичка за тротинетката” (pc_indi) Стефка Петкова
Второ място – „Подарък (rajsun) Райчо Русев
Трето Място – „Финландска сауна с китайска брава” (divkozel) Красимир Йорданов
Поощрение - Грамотността си защитих (ringo)

Честито!

Които оцеляхме ще разказваме....

Laughing линк към публикацията на Яков Шустов в рубриката Варна. През погледа на един чужденец
линк към публикацията на Яков Шустов в рубрикат Варна. През погледа на един чужденец
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MorskiPhotoKuker&set=a.596827982475456

линк и към БТА
https://bta.bg/bg/news/bulgaria/regional-news/oblast-varna/434554-vrachiha-nagradite-na-18-iya-konkurs-za-humoristichna-poeziya-i-proza-ochi-kam-
Mia2442 » 02 Апр 2023 12:38:53
Много се радвам
Честито на всички номинирани и наградени -станал е празник на доброто настроение -видно от снимкитеSmileSmileSmile
Радвам че коментиращи и жури проявиха здавословно чувство за хумор и се включиха в диетата"Прав не се брои".
Ако за нещо съжалявам, е че пропуснах купона, но догодина -живот и здраве там съм!
Не спирайте да се радвате, шегувате с живота и да му намигате!Smile
Още веднъж - благодаря! Razz
ringo » 02 Апр 2023 13:00:21
Честито на наградените, поощрените и номинираните!
Специална благодарност и признание за ентусиазма, упоритостта в поддържането на традицията и благородните усилия на Ваня, за да го има все още този конкурс!...
Поклон, Ваня! Very Happy
До следващия конкурс, приятели!... Very Happy
zinka » 02 Апр 2023 15:59:02

ЧЕСТИТО на наградение!
За първите места - особени овации, защото съвпаднаха и с моето мнение / то нали си е най-важно за всеки Smile)/ –изклюбително добри бяха!

Но всички награди си заслужаваха!
А всички участвали – да очакваме догодишния кокурс и да точим усмивки и пера от сега! Smile)

Здраве и успехи / и на... изборите – и сега и по-сетне - Smile)!
стр. назад  1, 2, 3  напред

ВХОД В САЙТА